Jak vybrat kravatu

Výběr kravaty závisí zejména na příležitost, kvůli které kravatu pořizujeme. Ke kravatě patří samozřejmě košile a oblek. V případě košile platí, že bílá košile je vhodná naprosto pro každou událost. Stejně tak tmavý oblek – černý či tmavě modrý můžete obléci všude.
Výběr kravaty podle příležitosti
Kravata na svatbu:
svatební host - vybírejte barvu podle šatů partnerky. Často jsou to jasné barvy jako světle modrá, tyrkysová, béžová, lososová, žlutá, zelená, růžová, světle fialová. Pokud berete kravatu nezávisle na partnerce, klidně si uvažte stříbrnou nebo černou.
ženich- vždy světlé odstíny bílé, krémové, stříbrné, modré, tyrkysové nebo růžové.
Kravata do tanečních: tmavší barvy červená, vínová, modrá, fialová, růžová.
Kravata do divadla: tmavší barvy černá, červená, vínová, modrá, fialová, růžová, hnědá.
Kravata na ples: tmavší barvy, doladit s šaty partnerky. Nejčastě jsou to černá, fialová, vínová, růžová, žlutá, modrá, béžová.
Kravata na párty: veselé barvy, žlutá, růžová, modrá, červená, fialová.
Kravata na obchodní schůzku: obvyklá je výrazná červená, případně modrá nebo černá.
Kravata na pohřeb: vždy pouze černá, tmavě modrá nebo tmavě fialová.

!!! Z tohoto shrnutí vyplývá, že pokud budete mít doma červenou, modrou a černou kravatu, tak s nimi pokryjete prakticky každou akci, které se budete účastnit.

Kravaty podle vzoru
Jednobarevné – nejoblíbenější je jednoznačně jednobarevná bez jakéhokoli vzoru. Univerzální použití, kdy bez přemýšlení stačí pouvažovat pouze o barvě. Proužkovaná – proužky se dobře sladí, jsou jednoduché a použitelné kdekoli. Vzorovaná – vybírejte pečlivě. Oblíbené jsou puntíky (pravidelně i nepravidelně rozmístěné) nebo různé druhy hvězdiček
Kravaty podle velikosti
Nakupujte pouze do šířky max. 7 cm ! Časy 8 cm a více šířek jsou dávno pryč. Moderní kravaty široké 7 cm jsou úplně ideální pro každého. Tencí i tlusti je mohou bez obav vzít. Doporučujeme použít středně široký uzel např. half-windsor. Slim kravaty o šířce 5 – 6 cm jsou hlavně pro štíhlejší postavy. Dbejte na uvázaní tenčího uzlu (např. Four in hand).