Pánské kravaty

V TÉTO KATEGORII NALEZNETE KLASICKÉ MODERNÍ KRAVATY O ŠÍŘCE 7 CM
V šatníků pro pány nesmí pánská kravata rozhodně chybět. V nabídce zde naleznete vázanky 10 barev a jejich odstínů. Nejen barva, ale také šířka pánské kravaty je důležité. Dneš převažují moderní vázanky o šířce 7 cm (na rozdíl od klasických kravat s rozměrem 8cm+, od kterých se poma...

V TÉTO KATEGORII NALEZNETE KLASICKÉ MODERNÍ KRAVATY O ŠÍŘCE 7 CM
V šatníků pro pány nesmí pánská kravata rozhodně chybět. V nabídce zde naleznete vázanky 10 barev a jejich odstínů. Nejen barva, ale také šířka pánské kravaty je důležité. Dneš převažují moderní vázanky o šířce 7 cm (na rozdíl od klasických kravat s rozměrem 8cm+, od kterých se pomalu upouští). V zahraničí, ale pomalu i u nás jsou stále oblíbenější tzv. slimky, úzké vázanky o šířce 5 cm (lze sehnat i extrémně úzké 3 cm).

Zakladem vázankové výbavy jsou tři moderní kravaty v barvě tmavě mordrá, černá a červená. S těmi pokryjete všechny možné akce. Nejjednodušší je samozřejmě koupit jednobarevné bez vzoru. Nemůžete tak nic pokazit. Navíc jsou o něco málo levnější a můžete si pořídit všechny tři barvy. Další velmi oblíbená je fuchsiová (v podstatě fialová) a růžová kravata. Obě vyjadřují silnou veselou osobnost. Jsou vhodné prakticky na jakoukoli akci a parnterka se do těchto barev obvykle snadno sladí. Méně kupované jsou pak hnědé, zelené, žluté a šedé barvy. Ty se hodí na specifické události. Pokud však disponujete již základními kravatami, není důvod si tyto barvy nepořídit do sbírky. Samostatnou sortou je pak bílá a stříbrná kravata. Ty se používají většinou jako svatební. A to jak pro ženicha, tak pro svědka nebo svatební hosty (nezapomeňte, že na svatbu se hodí hlavně bílá košile, jiné barvy se nedoporučují).

Co se vzorů týče, převažují jednobarevné kravaty. Reálně použitelné vzory máme prakticky dva. Šikmé proužky nebo puntíky (kolečka, čtverce, apod.). Vzor bývá obvykle bílý nebo černý. Nebo se použije jiný odstín, v jaké je kravata vyvedena.

Na materiálu vázanky až tak nezáleží. Převladají šlajfky ze 100% polyesteru. Materiál je levný, lehký, pevný a dlouhodobě (roky) si drží stejnou barvu. Můžete jej prát i žehlit. Zkrátka optimální materiál pro šlajfky. Lze pořídit i hedvábné kravaty, ale vzhledem až k dvojnásobné ceně to nemá přiliš smysl. Vzhledem k tomu že materiál nepřijde ke kontaktu s pokožkou, nemá proti polyesteru žádnou výhodu.

Zobrazit

Pánské kravaty Počet produktů: 178

na stránku
Zobrazeno 22 – 42 z 178 položek
Zobrazeno 22 – 42 z 178 položek